Čo sa vlastne deje pri inštalácii?

Inštaláciu môžete dokončiť sami vykonaním pokynov v návode na obsluhu. Zaberie vám 2 – 5 hodín v závislosti od veľkosti a zložitosti vašej trávnatej plochy. Odporúčame nechať si zariadenie nainštalovať odborným predajcom. Ten má potrebné skúsenosti a školenia na vykonanie tejto úlohy najefektívnejším spôsobom. Cena inštalácie a materiálu nie je súčasťou odporúčanej maloobchodnej ceny kosačky.

Ako to funguje prvýkrát na vysokej tráve?

Ak je tráva veľmi vysoká a hustá, mali by ste zvýšiť výšku kosenia a potom ju pravidelne znižovať až na požadovanú úroveň. V extrémnych prípadoch môže byť potrebné pokosiť trávnik bežnou kosačkou pred tým, ako nasadíte kosačku Automower®.

Ako vie, že je pokosený celý trávnik?

Vďaka koseniu podľa zdanlivo náhodného vzoru v rôznych smeroch získate trávnik pripomínajúci koberec v celej záhrade. 20 rokov testovania dokázalo, že ak chcete dosiahnuť pokrytie celého trávnika bez oblastí s¬nepokosenou trávou, je tento spôsob najspoľahlivejší. Iné technológie potrebné na systematické kosenie nie sú dostatočne spoľahlivé a presné, aby predstavovali zlepšenie voči obvodovému káblu a náhodnému systému, ktorý v súčasnosti používa kosačka Automower®.

Funguje v daždi?

Kosačka Automower® kosí trávu vo väčšine typov počasia a je navrhnutá tak, aby zvládla aj dážď. V extrémnom počasí, ako sú prívalové dažde, búrky a hromobitie, sa odporúča premiestniť kosačku dovnútra.

Dokáže pracovať v noci?

Vďaka mimoriadne nízkym decibelom hlučnosti môže kosačka Automower® pracovať v záhrade vo dne aj v noci bez rušenia vás alebo vašich susedov.

Dokáže kosačka správne dosiahnuť na okraje?

Kosačka Automower® pokrýva celý trávnik ohraničený ohraničovacím káblom a nenecháva nepokosené plochy. Pre dosiahnutie dokonalého výsledku odporúčame dokončiť úpravu okrajov vášho trávnika vyžínačom alebo zarovnávačom okrajov trávnika.

Ako sa vysporiada z úzkymi priechodmi?

Kosačka Automower® je navádzaná pomocou ohraničovacích káblov okolo vašej záhrady. V tejto ohraničenej oblasti sa pohybuje v nepravidelnom vzore, takže nezanecháva žiadne pruhy ani stopy po kosení v tráve. V závislosti od modelu pokosí aj úzke prechody až do šírky 60 cm.

Ako sa vyrovná s nepravidelným podkladom?

Vďaka veľkým kolieskam si kosačka Automower® poradí veľmi dobre s nerovnými povrchmi. Nevadia je ani svahy so sklonom až 45 % (24°). Kosačka Automower® je dostatočne malá na to, aby dokázala kopírovať zakrivenosť členitého trávnika. Kopce alebo prepadliny nevykosí až po zeminu, ako mnohé veľké kosačky.

Čo ak sa na trávniku nachádzajú malé predmety?

Ak chcete čo najviac predĺžiť životnosť nožov, je treba kamene, listy, konáriky a iné malé predmety pravidelne pohrabať alebo pozbierať. Kosačku síce nepoškodia, ale nože sa rýchlejšie opotrebovávajú. Konáre stromov môžu nože poškodiť alebo ohnúť, čo negatívne ovplyvní výkon kosenia.

Aký má kosačka vplyv na životné prostredie?

Nakoľko kosačka Automower® funguje na batérie, negeneruje žiadne priame emisie a jej spotreba energie je veľmi nízka. V závislosti od veľkosti trávnika a použitého modelu sa prevádzkové náklady pohybujú okolo 12 – 80 eur za sezónu.

Akú má batéria životnosť?

To závisí od oblasti a nastaveného prevádzkového času kosačky. Ak kosačku Automower® používate šesť mesiacov v roku na ploche 800 m², batéria vydrží až štyri sezóny. Ak chcete predĺžiť životnosť batérie, nastavte časovač podľa veľkosti trávnika. Počas chladnejších mesiacov môžete jednoducho znížiť prevádzkový čas bez zníženia výkonu.

Je kosačka skutočne bezpečná pri deťoch a domácich zvieratách?

Hoci kosačka Automower® používa veľmi málo energie, jej nože predsa len dokážu zraniť prsty na rukách či nohách alebo chvost vášho psíka. Zabudovaná bezpečnostná funkcia zabezpečí automatické zastavenie nožov v prípade nadvihnutia alebo prevrátenia kosačky. Vzdialenosť medzi vonkajším telom kosačky a koncom nožov je tiež výnimočne dlhá, aby sa predišlo náhodnému kontaktu nohy alebo ruky s nožmi. Aj napriek tomu odporúčame kosačku Automower® zaparkovať, keď sa na trávniku hrajú domáce zvieratá alebo malé deti.

A čo ochrana pred odcudzením?

Kosačka Husqvarna Automower® je pred odcudzením chránená hneď niekoľkonásobne. Na akýkoľvek zásah je potrebný kód PIN. V prípade ignorovania kódu, zastavenia alebo zdvihnutia kosačky sa spustí alarm. V prípade odcudzenia sa nedá použiť, pretože kosačku nemožno spárovať s inými nabíjacími stanicami. Po nahlásení odcudzenia sa kosačka dostane na červenú listinu v oddelení podpory.

A čo záruka?

Funkčnosť našich produktov garantujeme. Chybné časti vám počas záručnej doby opravia alebo vymenia v autorizovaných servisoch Husqvarna.