Elektrocentrála HONDA EU 22I

Invertorový generátor s max. výkonom 2200 W pre mimoriadne kvalitný elektrický výstup.

1 489,00 €
S DPH
Množstvo
Na sklade

Elektrocentrála HONDA EU 22I

Nová elektrocentrála EU22i od spoločnosti Honda. Nová verzia obľúbenej prenosnej elektrocentrály ponúka viac výkonu a dodatočné funkcie.

Spoločnosť Honda vylepšila svoju prenosnú elektrocentrálu EU20i a nahrádza ju novým modelom EU22i, ktorý prináša vyšší výkon, nižšiu spotrebu paliva a dokonca aj tichší chod.

V roku 1987 predstavila spoločnosť Honda prvú prenosnú elektrocentrálu s invertorovou technológiou, ktorá priniesla dostatočne stabilnú elektrickú energiu na napájanie citlivých zariadení. V polovici 90-tych rokov minulého storočia uviedla spoločnosť na trh svoj model EX500. Ten za pomoci mikroprocesora vyrábal elektrický prúd so sínusovým priebehom, ktorý sa svojou stabilitou vyrovnal napájaniu z elektrickej siete. V súčasnosti spoločnosť Honda ponúka kompletný sortiment invertorových elektrocentrál od ľahších modelov, ktoré sa jednoducho prenášajú a sú ideálne na kempovanie, až po väčšie profesionálne verzie schopné v prípade potreby zabezpečiť chod citlivých zariadení s vysokým odberom.

Vyšší výkon, kompaktné rozmery
Model EU20i si od jeho uvedenia na trh v roku 2001 používatelia obľúbili vďaka tomu, že ponúka elektrický výkon až 2,0 kW v kompaktnom, ľahko prenosnom balení s nízkou hmotnosťou. Úplne nový model EU22i s väčším a výkonnejším motorom dosahuje o 10 percent vyšší výkon, pričom rozmermi a hmotnosťou sa takmer nelíši od svojho predchodcu.

Štvortaktný motor Honda s objemom 120 cm3 pracuje pri nižších otáčkach než predchádzajúci model s objemom 100 cm3, čo vedie k nižšej hlučnosti aj spotrebe paliva. Maximálna garantovaná hlučnosť len 90 dB(A) znamená takmer tichý chod.

Objem palivovej nádrže 3,6 litra ostal rovnaký ako pri modeli EU20i, v závislosti od potreby energie dokáže ponúknuť čas prevádzky až 8,4 hodiny. K dispozícii je aj režim Eco-throttleTM, ktorý nepretržite upravuje otáčky motora presne podľa momentálneho zaťaženia. Šetrí tým palivo, znižuje hlučnosť chodu a predlžuje životnosť motora, keď sa nevyžaduje maximálny výkon. Režim Eco-throttleTM alebo režim maximálneho výkonu možno zapnúť spínačom na ovládacom paneli.

Nový motor dokáže lepšie zvládnuť nároky meniaceho sa zaťaženia, takže keď dôjde k jeho zvýšeniu, motor rýchlejšie obnoví potrebné otáčky. A vďaka šetrnému spaľovaniu spĺňa emisnú normu Euro5.

Motor a elektronika sú úplne uzavreté v zvukovo-izolovanom prenosnom puzdre, ktoré chráni jednotlivé súčasti a znižuje hlučnosť chodu na minimum. Suchá hmotnosť je 21,1 kg a dokonca aj pri plnej palivovej nádrži váži model EU22i len 24,2 kg, rovnako ako EU20i. Veľká rukoväť zasa zaručuje pohodlné a jednoduché prenášanie.

Vonkajšie rozmery sú rovnaké ako v prípade predchádzajúceho modelu. Nový atraktívny dizajn zahŕňa zmenené štítky a ovládacie prvky, ako aj vylepšenú skriňu ručného štartéra, odolnejšiu proti opotrebeniu.

Nové usporiadanie palivových ventilov uľahčuje prípravu na dlhodobé uskladnenie. Zvolením príslušnej polohy hlavného spínača motora je možné vypnúť prívod paliva, pričom motor bude aj naďalej bežať, pokým sa nespotrebuje všetok benzín v karburátore a motor sa nevypne. Keď pred uskladnením takto vyprázdnite karburátor, zabránite rôznym problémom vrátane upchania karburátora spôsobeného zvetraným palivom. A keď budete elektrocentrálu znova potrebovať, jednoduchšie ju naštartujete.

Paralelná prevádzka
Všetky invertorové elektrocentrály značky Honda umožňujú paralelnú prevádzku. Regulácia elektrického výstupu sa vykonáva elektronicky, vďaka čomu možno dva rovnaké modely navzájom prepojiť špeciálnymi káblami, ktoré sú dostupné od spoločnosti Honda ako príslušenstvo. Dvojica elektrocentrál potom funguje ako jedna jednotka a pri náročnejších spôsoboch využitia poskytuje dvakrát vyšší elektrický výkon než jedno zariadenie. Dve takto prepojené prenosné elektrocentrály EU22i dokážu zabezpečiť napájanie mimoriadne kvalitným prúdom so sínusovým priebehom až do 3,6 kW. Elektrocentrála EU22i má navyše 12-voltovú výstupnú zásuvku na jednosmerný prúd 8,3 A, ktorá je vhodná na nabíjanie akumulátora priamo z elektrocentrály pomocou voliteľného kábla s adaptérom.

Jednoduchšia údržba
Údržbu môžete vykonávať jednoducho cez prístupové dvierka v puzdre. Výmena motorového oleja sa vyžaduje po každých 100 prevádzkových hodinách, pričom je jednoduchšia a čistejšia ako predtým. Vylepšený proces dopĺňania a výmeny motorového oleja navyše znižuje riziko rozliatia. Súčasťou nového riešenia je dlhší gumený kanál, kde sa olej nachádza počas vypúšťania olejovej vane. Dopĺňanie oleja zasa uľahčuje plniaci otvor s oveľa väčším priemerom, ktorý umožňuje dopĺňanie aj priamo z kanistra. Ochranu pred poškodením v dôsledku nízkej hladiny motorového oleja zabezpečuje, rovnako ako doteraz, čidlo oleja Oil AlertTM.

Využitie v domácnosti a profesionálne využitie
Elektrocentrála EU22i sa jednoducho prepravuje a prenáša a disponuje funkciami, ktoré oslovia široké spektrum používateľov. Nízka hmotnosť a jednoduché štartovanie, dokonca aj po mesiacoch uskladnenia, uľahčujú jej nastavenie a použitie pri činnostiach, ako je kempovanie, až po napájanie domácich spotrebičov vrátane fénov, televízorov a počítačov vo vzdialených lokalitách. Vďaka mimoriadne tichému chodu je nenápadná a vhodná na použitie v kempingoch, pretože neruší susedov.

Pracovné využitie zahŕňa poskytovanie spoľahlivého, kvalitného napájania vždy, keď ho potrebujete. Nová elektrocentrála EU22i sa ideálne hodí pre staveniská, televíznu a filmovú produkciu, kateringové vozidlá či mobilné zdravotné strediská. Invertorová technológia je tu zárukou, že takto vyprodukovaná elektrická energia je vhodná pre najcitlivejšie zdravotnícke vybavenie. Jednoduché štartovanie, dlhý čas prevádzky bez potreby doplnenia paliva a nízke nároky na údržbu z nej robia dokonalú voľbu pre pravidelné používanie v náročných podmienkach.

Nová elektrocentrála EU22i je okrem toho ideálnym náhradným zdrojom energie pre domácnosť a záhradu. Je vhodná na napájanie zložitých počítačom ovládaných elektronických zariadení a dokáže tiež zabezpečiť chod rôznych druhov elektrického náradia, vďaka čomu jednoduchšie zvládnete remeselné a záhradnícke práce na miestach bez prístupu k elektrickej sieti.

Elektrocentrála EU22i je ideálna pre každého, kto vyžaduje kvalitný elektrický výkon aj v tých najvzdialenejších lokalitách. Aktuálne prebiehajúca expedícia Under the Pole 3 (Pod pólom) uskutočňuje ambiciózny trojročný globálny výskum podmorských ekosystémov. Projekt bol spustený v roku 2017 a medzi základné používané vybavenie patria dva závesné lodné motory značky Honda a elektrocentrála EU20i, ktorú v priebehu roka 2018 nahradí nový model EU22i. Tím expedície Under the Pole tak bude môcť využívať výhody tohto skvelého výkonu.

Technické údaje

  • Výstupný výkon (watty) Maximálny 2200, Menovitý 1800, Paralelná prevádzka 3600
  • Hlučnosť (menovitý výkon)  91 dB (A)
  • Objem palivovej nádrže (litre)  3,6
  • Súvislý čas prevádzky (h)  3,2 – 8,4 
  • Suchá hmotnosť (kg)   21,1
  • Motor     GXR120, 121 cm3, štvortaktný, spĺňa emisnú normu Euro5
N13502

Produkty v rovnakej kategórii: 4